Sago: jest bańka na bitcoinie, powinien kosztować 100 USD

opublikowano: 17-11-2017, 11:17
aktualizacja: 17-11-2017, 11:17

Katsunori Sago, dyrektor ds. inwestycji w Japan Post Bank jest przekonany, że na bitcoinie jest bańka spekulacyjna, a fair value kryptowaluty szacuje na ok. 100 USD, donosi Reuters.

Sago powiedział, że Japan Post Bank rozważy kupno bitcoina jeśli jego cena spadnie do wartości godziwej, czyli 100 USD. Nie zamierza jednak dokonać „krótkiej sprzedaży” wirtualnego pieniądza, bo jego notowania są zbyt zmienne. Sago uważa, że to jak notowany jest bitcoin jest jeszcze gorsze niż bańka dotcomów w lat 90. ubiegłego wieku. 

Katsunori Sago
Zobacz więcej

Katsunori Sago fot. Bloomberg

- Wtedy przynajmniej byli ludzie, którzy korzystali z Yahoo lub Rakuten, ludzie korzystali z ich usług – powiedział.  – Obecnie widzę w swoim kręgu znajomych całkiem dużo ludzi robiących interesy na kryptowalutach, ale nie widzę, aby wykorzystywali je w codziennym życiu. Dlatego uważam, że to gorsze niż bańka dotkomów – wyjaśnił.

Sago uważa, że rajd wzrostowy kursu bitcoina może zakończyć się kiedy dojdzie on do 10 tys. USD lub zaraz po tym, jak CME Group uruchomi pod koniec obecnego roku kontrakty futures na najpopularniejszą kryptowalutę. 

Sago podkreślił, że jest niezwykle trudno przewidzieć kiedy i gdzie pęknie bańka spekulacyjna. Dlatego Japan Post Bank nie jest zainteresowany „krótką sprzedażą” bitcoina, wyjaśnił. 

Bitcoin kosztuje obecnie 7796,64 USD i tanieje o 0,6 proc., informuje Coindesk. Kilka godzin wcześniej osiągał rekordowy kurs 7998,40 USD.

 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu