Samsung Display prosi Wietnam o wyłączenie z kwarantanny 700 inżynierów

opublikowano: 10-03-2020, 11:10

Samsung Display, dostawca Samsung Electronics i Apple, poprosił władze Wietnamu o wyłączenie z obowiązku kwarantanny 700 południowokoreańskich inżynierów, donosi Reuters.

Chcąc zapobiec rozprzestrzenieniu epidemii koronawiurusa Wietnam wprowadził obowiązkową, 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Korei Południowej, gdzie liczba zarażonych jest niższa tylko niż we Włoszech i Chinach i przekracza już 7,5 tys. To pokrzyżowało plany Samsung Display, który zaapelował do władz Wietnamu o zwolnienie swoich 700 pracowników z kwarantanny. Spółka argumentuje, że są oni niezbędni do przygotowania produkcji wyświetlaczy do nowych smartfonów.

- O tej porze roku Samsung Display wysyła inżynierów z Korei do Wietnamu, aby przygotowali produkcję nowych produktów, które mają pojawić się na rynku później w tym roku – powiedział Reutersowi anonimowy informator. – Ograniczenia transportu mogą pokrzyżować te plany – dodał.

Samsung Display prowadzi rozmowy z rządem Wietnamu. Deklaruje, że pracownicy przedstawią badania pokazujące, że nie są zarażeni koronawirusem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane