Samsung dorzuci 8 mld USD do chińskiej fabryki

opublikowano: 12-12-2019, 14:57

Południowokoreański koncern Samsung Electronics zwiększy inwestycje w swojej fabryce układów scalonych w Chinach o 8 mld USD. Chce dzięki temu podnieść produkcję układów pamięci flash NAND, donosi Reuters powołując się na chińskie media.

Jeden z największych na świecie producentów elektroniki użytkowej liczy na odrodzenie się w przyszłym roku rynku pamięci za czym przemawiać mają ograniczone dostawy i rosnący popyt na urządzenia i sieci piątej generacji (5G).

Samsung
fot. Bloomberg

Samsung jest największym na świecie producentem układów pamięci flash NAND, które mogą przechowywać dane na stałe i znajdują się w urządzeniach mobilnych, kartach pamięci, dyskach flash USB i dyskach półprzewodnikowych.

Przed dwoma laty Samsung deklarował, że w ciągu trzech kolejnych lat zainwestuje 7 mld USD w fabrykę Xi'an, która produkuje układy pamięci flash NAND.

Te plany są  następstwem wcześniejszej inwestycji o wartości 10,8 mld USD w zakład testowania i pakowania w Xi'anie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane