Samsung nie podjął decyzji ws. chińskiej fabryki pamięci NAND

opublikowano: 17-05-2019, 18:50

Samsung Electronics nie zdecydował się na dodatkowe inwestycje w drugą linię produkcyjną chipów pamięci w chińskim mieście Xian, zaprzeczając raportowi chińskiej oficjalnej agencji informacyjnej Xinhua, donosi Reuters.

Xinhua wcześniej w piątek cytowała wiceprezesa firmy, Ji Hyun-ki, który powiedział, że grupa wyda ponad 14 mld USD w drugiej fazie inwestycji w swoją fabrykę układów pamięci w Xian.

W 2017 roku największy na świecie producent chipów pamięci ogłosił, że zainwestuje 7 mld USD w ciągu najbliższych trzech lat w swój zakład Xian produkujący układy pamięci flash NAND.

Druga faza inwestycji w drugą linię produkcyjną nie została podjęta i będzie zależała od warunków rynkowych - napisał w oświadczeniu południowokoreański koncern w odpowiedzi na raport Xinhua.

Wstrzymanie się z decyzją podyktowane jest m.in. słabszymi wynikami spółki. W pierwszym kwartale br. Samsung wypracował bowiem najniższy zysk od ponad dwóch lat, będący wynikiem m.in. spadku cen chipów. 

Na początku tego tygodnia firma badawcza TrendForce informowała, że wielu dostawców chipów NAND, którzy odnotowali duże spadki cen od zeszłego roku, spowalnia plany ekspansji i deklaruje redukcję produkcji w celu ograniczenia dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane