Samsung nie zapomniał o... drwalach

Koreański koncern pokazał ostatnio tyle nowości, że jedna mogła umknąć uwadze. To smartfon z wymienną baterią

Całkiem możliwe, że zapomnieliście już czasy, w których można było łatwo i szybko wyjąć baterię z telefonu. Kiedyś było to konieczne, żeby w ogóle włożyć kartę SIM. Dziś to już rzadkość, a umiejętne otwarcie topowego modelu wymaga nie lada wprawy i odpowiedniego śrubokrętu, choć z zasady lepiej tego nie robić.

ROBOTNIK W CENIE:
ROBOTNIK W CENIE:
Samsung zapewnia, że nowy Galaxy XCover Pro jest wydajny w każdych warunkach i niestraszne są mu kurz, woda czy upadki. Nic jednak nie jest za darmo i zagraniczne media donoszą, że smartfon będzie kosztował około 500 USD. Cen w Polsce nie znamy, ale jeśli to prawda, to nowa wersja będzie znacznie droższa od sprzedawanej obecnie. Za model XCover 4s trzeba zapłacić u nas prawie 1200 zł.
Fot. ARC

Samsung wchodzi w nowy rok z nowym smartfonem z serii Galaxy z trochę skomplikowanym dodatkiem w nazwie — XCover Pro. To tak jakby chcieć dodać wszystkie oznaczenia smartfonowych „wypasów” do nazwy, bo gadżet ma się kojarzyć z tym, co ekstremalne i profesjonalne. Koreańczycy reklamują go zresztą jako coś przygotowanego specjalnie dla biznesu, szczególnie dla takich branż, jak handel, produkcja, opieka zdrowotna czy logistyka, a można byłoby dodać, że także budownictwo i przemysł drzewny. Samsung Galaxy XCover Pro jest bowiem niczym innym, jak smartfonem wyposażonym w bardziej wytrzymałą obudowę i pakiet usług przydatnych do pracy w zespole. Jednocześnie ma mniej „roboczy” i bardziej dyskretny wygląd niż poprzednik XCover 4.

Sprzęt spełnia normę IP68 w zakresie wodo— i pyłoszczelności, może upaść z wysokości 1,5 metra i ma certyfikat odporności na ekstremalne warunki atmosferyczne, czyli wilgoć, ciepło i zimno, choć to ostatnie na razie nam nie grozi. Funkcją, która przyciągnęła uwagę, jest jednak wymienna bateria. Zamiast podłączania powerbanków można po prostu wyjąć wyczerpany akumulator i włożyć nowy, sprzedawany oddzielnie. Trochę już zapomnieliśmy o tym, że wyjęcie baterii z telefonów było kiedyś takie proste. Ekstremalny model Galaxy ma 6,3-calowy wyświetlacz Infinity FHD, który ponoć został ulepszony, żeby ułatwić korzystanie w deszczu lub trakcie opadów śniegu, boczny czytnik linii papilarnych, dwa programowalne klawisze dostępu, procesor Exynos 9611 i technologię mobilnego punktu sprzedaży (POS), czyli jak biznes, to biznes. Korzystając z zasobów Microsoftu koreański koncern wprowadził też funkcję „walkie talkie”, dzięki której po naciśnięciu jednego klawisza możliwe jest szybkie połączenie z siedzibą swojej firmy lub zespołem znajdującym się w terenie.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Wytrzymały smartfon nie będzie oczywiście walczył o miejsce w czołowej dziesiątce najchętniej kupowanych gadżetów i nie pobije swoimi wynikami flagowych produktów Apple’a, Huaweia czy choćby topowych Galaxy, ale jest dowodem na to, że nawet taki gigant jak Samsung myśli o różnych niszach. Każdy ma chyba w rodzinie dziadka lub wujka, który poluje na smartfony z mocniejszą obudową, jak choćby Hammera Explorera od MyPhone’a, czy smartfony sygnowane marką Caterpillar, kojarzoną raczej z produkcją maszyn budowlanych i górniczych, lub dokupuje pancerne obudowy, dzięki którym smukły model zaczyna przypominać panel sterowania dźwigów na budowie. Przy odrobinie szczęścia tak zabezpieczony telefon przeżyje spotkanie ze szlifierką w garażu lub nawet — o zgrozo — z kosiarką w czasie prac w ogrodzie. Jeśli pójdziesz rąbać drzewa do lasu, to też lepiej wziąć coś w tym stylu.

Galaxy XCover Pro nie jest jedyną nowością oferowaną przez Samsunga, który podczas targów technologicznych CES w Las Vegas pokazał cały pakiet nowych produktów, usług i rozwiązań. Gwoli ścisłości ogłosił tam w zasadzie początek nowej ery, która ma wyznaczać kierunek koncernowi w najbliższych latach. Strategia określona jako „era doświadczeń” zakłada, że inteligentne maszyny staną się towarzyszami naszego życia, będą nas rozumiały, uczyły się zwyczajów i wspierały w codziennych prozaicznych obowiązkach.

Dom stanie się jakby żywym organizmem wypełnionym mądrymi technologiami. Zwiastunem przyszłości jest Ballie, uroczo wyglądająca, poruszająca się na kołach, żółta kula z wbudowaną kamerą i dostępem do zasobów sztucznej inteligencji. Zarządza mieszkaniem, opiekuje się zwierzakami, przemyka po podłodze z pokoju do pokoju.

H.S. Kim, prezes Samsung Electronics odpowiedzialny za dział elektroniki użytkowej, podkreśla, że 2020 rok będzie kamieniem milowym w branży technologicznej, a nową epokę ma definiować „wydajność 5G”, która pozwoli zrealizować potencjał sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Wyjmowana bateria z XCover Pro brzmi przy tym jeszcze fajniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane