Sapard: ARiMR zakończyła wypłacanie zaległości za grudzień i styczeń

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2005, 18:01

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR) zakończyła w czwartek wypłacanie zaległości z grudnia 2004 roku i stycznia 2005 roku z tytułu realizacji inwestycji w ramach programu Sapard - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa ARiMR Iwona Musiał.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR) zakończyła w czwartek wypłacanie zaległości z grudnia 2004 roku i stycznia 2005 roku z tytułu realizacji inwestycji w ramach programu Sapard - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa ARiMR Iwona Musiał.

"Dzisiaj zostały wysłane przelewy płatności z tytułu Sapardu za grudzień i styczeń. Przygotowujemy się do realizacji zobowiązań z lutego tego roku" - powiedziała Musiał. Dodała, że wszystkie płatności z lutego zostaną zrealizowane do końca przyszłego tygodnia.

Rzeczniczka wyjaśniła, że Agencja reguluje zobowiązania dwuetapowo. Pieniądze częściowo pochodzą z Unii Europejskiej -  Agencja otrzymała prawie 25 mln euro (ok. 100 mln zł) w połowie lutego br. - a częściowo z zaciągniętego przez ARiMR kredytu.

Agencja na zrealizowanie zobowiązań z tytułu Sapard pożyczyła prawie 320 mln zł w Banku Gospodarki Żywnościowej. Jak powiedziała Musiał, środki te zostaną zwrócone przez Komisję Europejską.

Jak wcześniej informował resort rolnictwa, pod koniec lutego br. Agencja ma otrzymać z Unii drugą transzę ok. 18 mln euro, a w marcu kolejną - ponad 65 mln euro.

W ramach programu Sapard, Agencja zawarła 31 tys. umów. Z zakontraktowanych 4,8 mld zł wypłacono już ponad 2,8 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane