Saudyjczycy bliscy przejęcia wielkiej spółki rolnej na Ukrainie

opublikowano: 11-09-2018, 13:30

Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC) jest bliski przejęcia ukraińskiej spółki Mriya Agro Holding, potentata uprawy zbóż i ziemniaków z zachodniej Ukrainy, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Dzięki przejęciu Saudyjczycy zwiększyliby kontrolowaną powierzchnię upraw na Ukrainie do trochę powyżej 200 tys. hektarów.

Ukraina to największy europejski producent zbóż. Arabia Saudyjska jest z kolei największym na świecie importerem jęczmienia. 

SALIC zarządza już 45 tys. hektarów pól sąsiadujących z polami należącymi do Mriya. Wynikiem przejęcia byłoby powstanie jednego z największych gospodarstw na Ukrainie. Ukraińska spółka w 2015 roku została własnością wierzycieli, m.in. francuskich banków BNP Paribas i Credit Agricole i niedawno zakończyła proces restrukturyzacji 1,1 mld USD zadłużenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu