Schetyna: nie wykluczamy wotum nieufności wobec Leppera i Giertycha

(Marek Druś)
08-12-2006, 15:02

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna nie wykluczył, że jego partia złoży wnioski o wotum nieufności wobec wicepremierów Andrzeja Leppera (Samoobrona) i Romana Giertycha (LPR).

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna nie wykluczył, że jego partia złoży wnioski o wotum nieufności wobec wicepremierów Andrzeja Leppera (Samoobrona) i Romana Giertycha (LPR).

"Nie wykluczamy takiego wariantu" - powiedział Schetyna w piątek na konferencji prasowej. Według niego, PO zdaje sobie jednak sprawę, że odrzucenie przez PiS części przedstawionej przez Platformę oferty "ma na celu scementować tę koalicję".

"Odrzucenie naszej propozycji - otwartej, powiedzianej wprost - jest decyzją o trwaniu tej koalicji i o akceptacji udziału takich polityków jak pan poseł (Stanisław) Łyżwiński w tym parlamencie" - powiedział Schetyna.

PO zaproponowała w piątek PiS usunięcie z rządu Andrzeja Leppera i Romana Giertycha oraz wcześniejsze wybory parlamentarne wiosną 2007 r. W zamian Platforma poparłaby przyszłoroczny budżet i wspierałaby mniejszościowy rząd, który działałby do przyspieszonych wyborów. PiS nie zgodził się na wcześniejsze wybory oraz na postulat usunięcie Leppera i Giertycha.

"PiS ponownie dokonał wyboru na rzecz Andrzeja Leppera i Romana Giertycha" - ocenił wiceszef PO Bronisław Komorowski.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Schetyna: nie wykluczamy wotum nieufności wobec Leppera i Giertycha