Schetyna: Zarząd krajowy PO podejmie we wtorek istotne dla partii decyzje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-10-2005, 18:57

We wtorek rano zbierze się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, aby podjąć ważne dla partii decyzje w sytuacji, jaka powstała po przegranej szefa partii Donalda Tuska w wyborach prezydenckich - powiedział PAP sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

We wtorek rano zbierze się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, aby podjąć ważne dla partii decyzje w sytuacji, jaka powstała po przegranej szefa partii Donalda Tuska w wyborach prezydenckich - powiedział PAP sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

Według Schetyny, władze PO mają wysłuchać relacji z rozmów ekspertów PiS i Platformy dotyczących tworzenia rządu. Rozmowy takie rozpoczęły się w poniedziałek w południe.

Według sekretarza generalnego PO, dla powstania koalicji rządowej PiS i PO rozstrzygające będzie, czy uda się osiągnąć porozumienie w sprawie programu nowego rządu.

Zarząd ma też zająć się kwestiami związanymi z wyborem marszałka Sejmu. Kandydatem PO na to stanowisko - podkreślił Schetyna - wciąż jest Bronisław Komorowski.

Ze strony PiS pojawiły się jednak głosy, że w zaistniałej sytuacji to Donald Tusk mógłby zostać marszałkiem Sejmu. Schetyna ocenił, że to, kto pokieruje Prezydium Sejmu, jest jedną z najważniejszych obecnie spraw do rozwiązania i zarząd krajowy Platformy musi rozważyć tę kwestię.

We wtorek ma również zebrać się klub PO, który prawdopodobnie wybierze wtedy swe władze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane