Czytasz dzięki

Scholz: nadwyżka w budżecie Niemiec pozwoli na duże inwestycje

opublikowano: 24-01-2020, 12:35

Minister finansów Olaf Scholz powiedział, że rekordowa nadwyżka budżetowa Niemiec pozwala na dalsze duże inwestycje, informuje Reuters.

- Niemcy mają teraz jedne z największych inwestycji w historii – powiedział Scholz. – Z obecną nadwyżką mamy wszelkie możliwości aby być mocnymi na tym polu, tak jak jesteśmy proszeni i jak sami chcemy – dodał.

Reuters przypomina, że rząd kanclerz Angeli Merkel trzymał się dotychczas polityki zerowego finansowania deficytem, co pomogło Niemcom zmniejszyć dług publiczny o ponad 20 pkt. procentowych do ok. 60 proc. PKB. Po tym jak budżet zanotował w ubiegłym roku rekordową nadwyżkę, liderzy niemieckiego biznesu i minister gospodarki Peter Altmaier zwiększyli apele o stymulację fiskalną, która pozwoliłaby ożywić wzrost gospodarczy, wynoszący tylko 0,6 proc. w 2019 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy