Schwartz: to jest okazja do zakupów

opublikowano: 07-02-2018, 08:10
aktualizacja: 07-02-2018, 08:12

Harvey Schwartz, jeden z współprezesów banku Goldman Sachs Group jest przekonany, że akcje odbiją się od tegorocznych dołków, a inwestorzy z zadowoleniem odniosą się do wysiłków na rzecz przywrócenia normalnych stóp procentowych, donosi Bloomberg.

Na pewno ludzie patrzą częściowo na to jako okazję do kupowania, dlatego we wtorek widzieliśmy taką reakcję rynku na wcześniejsza przecenę, kiedy amerykańskie akcje wzrosły – powiedział Schwartz w wywiadzie dla telewizji Bloomberg z Hongkongu.

Zobacz więcej

Goldman Sachs, fot.:Bloomberg

fot. Bloomberg

Wyprzedaż z poprzedniego tygodnia była "zdrową korektą "w odpowiedzi na perspektywę wyższych stóp procentowych, wynikających z inflacji płac w USA i lepszego niż oczekiwano globalnego wzrostu gospodarczego – uważa Schwartz. 

Dodaje, że spadek w tym tygodniu ma charakter bardziej systematycznej likwidacji, ponieważ uczestnicy dostosowywali pozycje na rynku, który stał się "zbyt zatłoczony".

Schwartz powiedział, że ocenia ruchy zmierzające do normalizacji stóp procentowych jako "całkiem zdrową rzecz", o ile tempo regulacji nie jest zbyt szybkie. 

Uporządkowane rozwijanie bodźców pieniężnych zapewniłoby lepsze warunki dla klientów o stałych dochodach, a co za tym idzie - dla firmy – wyjaśnia Schwartz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy