Seat opóźni podanie nazwy SUV-a przez politykę

opublikowano: 17-10-2017, 12:23
aktualizacja: 17-10-2017, 12:23

Seat miał podać nazwę swojego nowego SUV-a. Nie zrobił tego, bo hiszpańskie media interesują się obecnie tylko polityką, pisze Reuters.

Seat, którego siedziba znajduje się w Martorell w Katalonii, miał w październiku podać nazwę swojego nowego, siedmiomiejscowego SUV-a, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku. Spółka zdecydowała jednak, że tego nie zrobi. Jako powód podała ostatnie zawirowania związane z ogłaszaniem przez władze Katalonii niepodległości regionu. 

- Kiedy cała uwaga hiszpańskich mediów jest w tym momencie skoncentrowana na polityce zdecydowaliśmy, że znajdziemy lepszy moment – powiedział Reutersowi rzecznik Seata.

Dodał także, że spółka z grupy Volkswagena postanowiła z tych samych przyczyn opóźnić także ogłoszenie porozumienia ze stowarzyszeniem przemysłu hiszpańskiego dotyczącego innowacji i cyfryzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu