Sejm apeluje o otwarcie rynków pracy dla nowych krajów UE

Polska Agencja Prasowa SA
07-04-2006, 10:30

Sejm zaapelował w piątek do parlamentów państw Unii Europejskiej o otwarcia rynków pracy dla obywateli nowych krajów członkowskich.

Sejm zaapelował w piątek do parlamentów państw Unii Europejskiej o otwarcia rynków pracy dla obywateli nowych krajów członkowskich.

"Apelujemy do parlamentów państw członkowskich UE, aby w imię pogłębienia jedności Europy i jej rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego oraz umacniania więzi pomiędzy jej obywatelami, a także podnoszenia ujednoliconych wysokich standardów zatrudnienia w całej UE - podjęły stosowne działania na rzecz zniesienia ograniczeń w dostępie do rynków pracy dla obywateli nowych państw członkowskich" - czytamy w apelu.

Na razie otwarte rynki pracy czekają na Polaków tylko w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji. Pozostałe kraje po rozszerzeniu UE zdecydowały się wprowadzić okresy przejściowe.

Część krajów - jak Portugalia i Hiszpania - otworzy rynek pracy od 1 maja. Częściowo swój rynek pracy otworzy także Francja. W Finlandii podobną decyzję rządu musi jeszcze przyjąć tamtejszy parlament. Włochy zapowiedziały, że przedłużą okresy przejściowe o co najmniej kolejne trzy lata, natomiast Austria i Niemcy -  aż do 2011 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sejm apeluje o otwarcie rynków pracy dla nowych krajów UE