Sejm nie odrzucił projektu uchwały LPR wzywającej premiera do rezygnacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2005, 19:02

Sejm nie przyjął w czwartek wniosku SLD o odrzucenie projektu uchwały wzywającej premiera do rezygnacji. Autorem projektu jest Liga Polskich Rodzin. Jeszcze w czwartek wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu.

 Sejm nie przyjął w czwartek wniosku SLD o odrzucenie projektu uchwały wzywającej premiera do rezygnacji. Autorem projektu jest Liga Polskich Rodzin. Jeszcze w czwartek wieczorem odbędzie się drugie czytanie projektu.

Za przyjęciem wniosku głosowało 208 posłów, przeciw było 208, a wstrzymało się siedmiu posłów. Tym samym wniosek o odrzucenie projektu uchwały nie uzyskał większości.

Komentując wynik głosowania premier Marek Belka powiedział: "nic się nie zmienia". Później opuścił Sejm.

Za odrzuceniem projektu uchwały w pierwszym czytaniu opowiedzieli się wszyscy obecni na sali posłowie SLD (140), SdPl (28), Unii Pracy (13) i Partii Ludowo-Demokratycznej (9). Na sali podczas głosowania zabrakło 10 posłów Sojuszu, 4 z SdPl i 2 z PLD (Romana Jagielińskiego i Janusza Lisaka).

Za skierowaniem wniosku do drugiego czytania opowiedziały się kluby PO, PiS, PSL, Samoobrona i LPR oraz koła Ruch Katolicko-Narodowego, Ruch Odbudowy Polski i Porozumienie Polskie. Na głosowaniu nie był obecny jeden poseł PO i jeden poseł PiS. Zabrakło też 5 posłów z PSL, 4 z Samoobrony (m.in. Andrzeja Leppera) oraz jednego Ligi Polskich Rodzin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane