Czytasz dzięki

Sektor hutniczy obsypany grantami na innowacje

opublikowano: 08-08-2017, 12:47
aktualizacja: 08-08-2017, 12:48

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju sfinansuje realizację nowatorskich projektów w branży hutniczej i stalowej. Instytucja ogłosiła drugi już konkurs w programie sektorowym Innostal - ma on wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności polskiego przemysłu w perspektywie do 2026 r.

O finansowani z Innostal mogą się ubiegać przedsiębiorcy pracujący nad innowacyjnymi produktami i technologiami. Mile widziane są m.in. rozwiązania ograniczające negatywny wpływ hutnictwa na środowisko naturalne.

- Innostal to program, w ramach którego wspieramy prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe prowadzone przez branżę, której produkty, wykorzystywane są przez nas wszystkich. Dlatego tak ważny jest rozwój będących ich podstawą technologii. Współfinansujemy najlepsze innowacyjne projekty, bo trwalsze, wydajniejsze i bardziej energooszczędne rozwiązania oznaczają korzyści dla całego społeczeństwa. W tej edycji konkursu pragniemy zachęcić do aplikowania zwłaszcza firmy z sektora MSP, samodzielnie lub w ramach konsorcjów z dużymi przedsiębiorstwami – wyjaśnia prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR.

 

WAŻNE INFORMACJE:

95 mln zł – Tyle znajduje się w puli dotacji oferowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju innowatorom działającym w branży hutniczej i stalowej.  

30 mln zł – Tyle wynosi maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu w konkursie ogłoszonym w ramach Innostal. Wartość minimalna - 2 mln zł.

8.12 – Do tego dnia można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie Innostal. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane