Czytasz dzięki

Semeniuk: wkrótce opublikujemy zalecenia dla kolejnych odmrażanych branż

  • PAP
opublikowano: 12-05-2020, 20:49

Wkrótce opublikujemy zalecenia dla kolejnych odmrażanych branż - napisała we wtorek na Twitterze wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Dodała, że już niedługo branża beauty będzie mogła wznowić swoją działalność.

"Wkrótce opublikujemy zalecenia dla kolejnych odmrażanych branż" - napisała na Twitterze wiceminister rozwoju.

W zamieszczonym również na Twietterze komentarzu filmowym, powiedziała, że "branża beauty już niedługo będzie mogła wznowić swoją działalność". Zaznaczyła, że jest to bardzo wyczekiwana, pożądana i dobra informacja dla nas wszystkich.

Dodała, że Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne i zalecenia w porozumieniu z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego i Izbą Kosmetologów. Podkreśliła, że "są wytyczne, które pozwolą nam funkcjonować w tym nowym reżimie gospodarczym". Wskazała, że przy ich opracowaniu MR uwzględniło "30 tys. zdań i komentarzy ekspertów z branży beuty".

Według danych na koniec marca 2020 r. 87,5 tys. podmiotów gospodarczych deklarowało prowadzenie działalności zaliczanej do kategorii „Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”. Stanowią one blisko 2,2 proc. ogólnej liczby podmiotów gospodarki narodowej znajdujących się w rejestrze REGON. Spośród nich aż 99,6 proc. stanowią mikrofirmy - podało Ministerstwo Rozwoju.

Resort przypomniał, że niezależnie od wytycznych funkcjonowania poszczególnych branż w tzw. nowej normalności, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane