Sesje w USA mogą zacząć się bez większych zmian

ZAKŁADY PRZEMYSŁU JEDWABNICZEGO "WISTIL" S.A.
24-05-2002, 14:27

NOWY JORK (Reuters) - Piątkowe sesje na giełdach w Nowym Jorku mogą zacząć się bez większych zmian lub od niewielkich spadków z powodu dość ostrożnych prognoz dla branży technologicznej opublikowanych przez jednego z gigantów sektora, Sun Microsystems.

Inwestorzy będą też czekać na publikację korekty danych o wzroście Produktu Krajowego Brutto (PKB) Stanów Zjednoczonych w pierwszym kwartale. Według wstępnych danych, amerykańska gospodarka rozwijała się w tempie 5,8 procent. Zdaniem analityków dane te zostaną skorygowane do 6,0 procent.

W czwartek producent komputerów Sun Microsystems stwierdził, że firmy wstrzymują się z wydatkami na nowe technologie. Jednak koncern nadal zamierza osiągnąć zysk w tym kwartale.

"Zapowiedzi Sun Micro nieco rozczarowały inwestorów. Dzisiejsza sesja będzie bardzo spokojna, ponieważ większość uczestników rynku wybiera się na dłuższy weekend" - powiedział Peter Bookovar z Miller Tabak & Co.

W poniedziałek giełdy na Wall Street będą zamknięte z okazji Dnia Pamięci Narodowej.

Do godziny 14.20 czerwcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 14,5 punktu do 1275 punktów, a na Standard & Poor's 500 wzrosły o 1,3 punktu do 1.098,30 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZAKŁADY PRZEMYSŁU JEDWABNICZEGO "WISTIL" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sesje w USA mogą zacząć się bez większych zmian