Sevelda: możemy przez lata nie sprzedać Raiffeisen Polbanku

opublikowano: 16-03-2016, 16:20

Prezes Karl Sevelda powiedział, że Raiffeisen Bank International może nie sprzedać przez lata Raiffeisen Polbanku po tym, jak nie udało się to w ubiegłym roku, informuje Reuters.

- Generalnie, chcemy sprzedać polski bank, ale nie w każdych okolicznościach i nie za każdą cenę. Nie wykluczamy, że nie sprzedamy Polbanku w nadchodzących miesiącach, czy latach – powiedział Sevelda dziennikarzom.

Karl Sevelda, fot. Bloomberg
Karl Sevelda, fot. Bloomberg
None
None

Reuters przypomina, że Polbank, podobnie jak inne banki w Polsce, stoi w obliczu zwiększonych płatności na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a rządzące Prawo i Sprawiedliwość wprowadziła w lutym nowy podatek bankowy.

- Klimat inwestycyjny się nie poprawił – skomentował Sevelda.

Szef RBI powiedział, że na poziomie grupy austriacki bank osiągnie w tym roku zysk, ale wypłata dywidendy jest mało prawdopodobna.

RBI zapowiada, że osiągnie docelowy poziom 12 proc. wskaźnika kapitału CET 1 do końca 2017 roku. Na koniec 2015 roku wynosił 11,5 proc.

- Nie musimy sprzedać Polbanku aby osiągnąć 12 proc. Niemniej wierzymy, że strategicznie sprzedaż ma sens – powiedział  Martin Gruell, dyrektor finansowy RBI. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane