SGK szuka chętnych na zyski z flippingu

opublikowano: 17-03-2020, 22:00

Na fali zainteresowania nieruchomościami Śląska Grupa Kapitałowa chce pozyskać 2 mln zł w equity crowdfundingu.

Śląska Grupa Kapitałowa (SGK) pośredniczy w sprzedaży i wynajmie nieruchomości od 2016 r. W planach na najbliższe lata jest sprzedaż około trzech mieszkań miesięcznie. By to się udało, niezbędny jest kapitał ze zbiórki udziałowej.

— Crowdfunding w naszej sytuacji był najlepszym wyborem, ponieważ oprócz pozyskania finansowania robimy sobie reklamę i zwiększamy atrakcyjność naszego biura nieruchomości, powiększając liczbę klientów. Po rozpoczęciu zbiórki dostaliśmy też sporo CV od zainteresowanych pracą — mówi Victor Tromer, prezes zarządu.

Biuro nieruchomości SGK wyszukuje okazje do zakupu mieszkań, a sprzedającym płaci od ręki. Następnie do mieszkań wchodzi ekipa remontowa, a na końcu lokum trafia ponownie do sprzedaży. Jest to więc tzw. flipping. W zbiórce firma chce pozyskać 2 mln zł, a inwestorzy mogą objąć 25 proc. udziałów. Wycena na potrzeby akcji to 8 mln zł. Pieniądze w całości pójdą na kupno kawalerek, różni się tylko przyszłe przeznaczenietych nieruchomości.

Część z nich będzie wyremontowana, a część będzie przeznaczona od razu do dalszej odsprzedaży. W ofercie pojawią się też pokoje pod wynajem dla studentów. SGK koncentruje się na Górnym Śląsku, przy czym spółka zauważyła potencjał w handlu poza dużymi miastami. Od 2016 r. w ramach działalności firmy SGK sp. z o.o. wyremontowano 21 mieszkań. Wartość wszystkich transakcji wyniosła ok. 52 mln zł. Zbierająca fundusze SGK SA prawnie jest jeszcze bardzo młoda, zatem większość osiągnięć opiera na historii spółki

z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka akcyjna została zarejestrowana w 2020 r. i pierwszy rok obrotowy kończy się w 2021 r.

— Rozwijamy się bardzo dynamicznie. Jeszcze cztery lata temu mieliśmy 30 tys. zł na otwarcie biura nieruchomości. Dziś otworzyliśmy spółkę akcyjną, wpłaciliśmy 1,15 mln zł i robimy emisję na kolejne 2 mln zł — mówi Victor Tromer.

W planach długoterminowych jest debiut na NewConnect i dzielenie się zyskiem w formie dywidendy.

— Na 2020 r. prognozujemy 1,4 mln zł zysku netto. Przy założeniu, że wypłacimy akcjonariuszom połowę, daje to 34 grosze na jedną akcję serii C. To około 7 proc. zwrotu w skali roku z samej dywidendy — mówi Victor Tromer.

W akcji crowdfundingowej spółka oferuje pakiety dla inwestorów. Przy zakupie co najmniej 40 akcji można dostać poradnik o remoncie. Ci, którzy kupią papiery za co najmniej 100 tys. zł, mogą liczyć na remont wybranego mieszkania na terenie Górnego Śląska i pierwszeństwo kupna mieszkania pod wynajem ze stopą zwrotu na poziomie 10 proc. w skali roku. Do końca zbiórki SGK pozostało 17 dni. Na razie inwestorzy zadeklarowali zakup akcji za 446 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane