Siatkarze Polski zwyciężyli reprezentację USA 3:0

ASZ, Pb.pl
13-07-2007, 22:17

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla polskich siatkarzy. W drugim meczu turnieju finałowego Ligi Światowej, polska reprezentacja pokonała 3:0 Amerykanów.

Po pięknym, niezwykle emocjonującym, ale i wyrównanym pojedynku, Polacy odnieśli zwycięstwo, po którym w półfinale spotkają się z Brazylią. Zespół z Ameryki Południowej pokonał wcześniej Rosję 3:1. Półfinał z udziałem Polaków odbędzie się już w sobotę. Rosjanie zagrają z USA.

Przebieg drugiego piątkowego spotkania miał niezwykle dramatyczny przebieg. Przez większą część wszystkich trzech setów to Amerykanie mieli przewagę punktową. Jednak trwonili ją w końcówce każdego seta. Najdłużej trwał set nr 2, którego Polacy wygrali 36:34. Najbardziej wartościowym graczem meczu (MVP) wybrano rozgrywającego reprezentacji Polski, Pawła Zagumnego.