Skarb przyjrzy się Policom, związki chcą nowego zarządu

Anna Bytniewska
27-04-2009, 00:00

Rada nadzorcza prześwietli dziś spółkę. Związki domagają się odwołania zarządu.

Rada nadzorcza prześwietli dziś spółkę. Związki domagają się odwołania zarządu.

Dzisiaj zbierze się rada nadzorcza (RN) Zakładów Chemicznych Police. Zajmie się wnioskiem o udzielenie absolutorium zarządowi spółki i sprawą niedawnej niespodziewanej dymisji wiceprezesa Arkadiusza Pawlaka. Zbada także sprawozdania finansowe.

— Mamy informacje, że podczas obrad rady może nie być obecny jeden z przedstawicieli skarbu. Jeżeli tak się stanie, złożę wniosek o przerwę w obradach — mówi Anna Jarocińska, członek RN Polic z ramienia pracowników.

— To będzie najważniejsze posiedzenie rady w tm roku — mówi Ryszard Siwiec, prezes Polic.

Związki mają już jednoznaczne stanowisko w sprawie sytuacji spółki, które przekazali ministrowi skarbu.

— Domagamy się odwołania zarządu. Doprowadził on do tego, że Police znalazły się na szarym końcu w branży. Nie wierzymy, że wyprowadzi spółkę z trudnej sytuacji — mówi Jerzy Gośliński, przewodniczący Związków Zawodowych Pracowników Zakładów Chemicznych Police.

— Odwołanie zarządu nie jest rozwiązaniem. Łatwo wszczynać spór, trudniej znaleźć sposób na wycofanie się z niego — tak stanowisko związków komentuje prezes.

Police walczą o utrzymanie płynności. Załamanie finansów spółki to skutek spadku cen nawozów wieloskładnikowych. Ceny surowców: soli potasowej, fosforytów i energii są nadal wysokie. W kondycję spółki uderzyły także straty na opcjach.

— Rozmawiamy z bankami i chcemy rozwiązać ten problem, m.in. jednocześnie uzyskując finansowanie bieżące. Możliwa jest konwersja na akcje i zamiana na dług. Za 6-8 tygodni banki podejmą decyzję — tłumaczy prezes Polic.

Anna Bytniewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Skarb przyjrzy się Policom, związki chcą nowego zarządu