Sobolewski: jest plan, aby premierem do końca kadencji 2019-2023 był Mateusz Morawiecki

  • PAP
opublikowano: 21-12-2020, 08:51

Jest plan, aby premierem do końca kadencji 2019-2023 był Mateusz Morawiecki - powiedział w poniedziałek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zastrzegł jednak, że nie wiadomo, co wydarzy się w ciągu najbliższych trzech lat.

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki
Piotr Malecki

Sobolewski był pytany w TVP 1 o wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyński w "Rzeczpospolitej" i o wypowiedź dotyczącą szefa rządu. Kaczyński zapytany, czy Mateusz Morawiecki będzie premierem do końca kadencji, odpowiedział: "Niestety nie jestem jasnowidzem. Bardzo bym chciał. Prawdopodobieństwo jest bardzo duże".

Szef Komitetu Wykonawczego PiS mówił, że w tej sprawie nie ma miejsca na dywagacje i interpretacje. "To jest oczywiste - premierem polskiego rządu jest pan premier Mateusz Morawiecki" - podkreślił.

"Nikt nie jest jasnowidzem, nie wiemy, co będzie przez najbliższe trzy lata, ale plan jest prosty, aby premierem rządu Zjednoczonej Prawicy do końca kadencji 2019-2023 był pan premier Mateusz Morawiecki" - powiedział Sobolewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane