Societe Generale: Polskie obligacje wśród najbardziej atrakcyjnych na świecie

Polskie obligacje należą do szczególnie atrakcyjnych, jeśli pod uwagę brać potencjał zysków do podejmowanego ryzyka, uważa bank Societe Generale.

Umacniający się wzrost gospodarczy i solidne fundamenty gospodarek przyciągną kapitał  zagraniczny na polski rynek obligacji i na rynki innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, napisali w nocie do klientów stratedzy francuskiego banku. Ich zdaniem oferujące niższe na tle rynków wschodzących rentowności obligacje z naszego regionu są lepszą propozycją inwestycyjną od wyżej oprocentowanych obligacji bardziej ryzykownych krajów.

Realne rentowności polskich obligacji średnio- i długoterminowych będą utrzymywały się w obecnym paśmie wahań i będą podążały za rentownościami obligacji rządów zachodnioeuropejskich, przewidują specjaliści. Ich zdaniem za takim scenariuszem przemawia umiarkowana presja inflacyjna oraz łagodzenie polityki pieniężnej w strefie euro. Jednocześnie stratedzy Societe Generale zapowiadają zniżki realnych rentowności na rynku obligacji węgierskich oraz wzrost realnych rentowności w Rumunii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Societe Generale: Polskie obligacje wśród najbardziej atrakcyjnych na świecie