Solorz oddał Polisę. Czas na Invest Bank

Mariusz Gawrychowski, Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 30-11-2011, 06:39

Miliarder sprzedał ubezpieczyciela austriackiej Vienna Insurance Group. Na bank z jego grupy jest ciekawy pomysł

Zygmunt Solorz-Żak zrobił pierwszy krok na drodze do wyjścia z branży finansowej. Sprzedał 75 proc. plus jedną akcję Polisy Życie. Kupcem jest austriacka grupa Vienna Insurance Group (VIG), do której na polskim rynku należy sześć zakładów (Compensa, Benefia, Interisk i PZM). Wartość transakcji nie została ujawniona, ale według naszych informacji, VIG wyłożył na stół około 70 mln zł. Polisa Życie to mały ubezpieczyciel, który specjalizuje się w polisach grupowych. Na koniec października miał ponad 102 mln zł przypisu składki, czyli o 146 proc. więcej niż w całym ubiegłym roku.

Pierwszy krok na drodze do wyjścia z branży finansowej rynek ocenia jako udany. Z drugim nie powinno być problemu. Zainteresowanie OFE Polsat zgłasza DM IDMSA.  Najtrudniej miliarderowi będzie sprzedać Invest Bank. Według naszych nieoficjalnych informacji, w trakcie rozmów z DM IDMSA narodził się bardziej złożony projekt. W myśl nowej koncepcji Invest Bank zostałby połączony z Polskim Bankiem Przedsiębiorczości (Zygmunt Solorz-Żak wniósłby go w zamian za akcje).

Więcej w środowym "Pulsie Biznesu" oraz archiwum PB>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski, Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Solorz oddał Polisę. Czas na Invest Bank