Sony rozważa sprzedaż największego katalogu muzyki na świecie

opublikowano: 08-10-2015, 11:53

Sony przygotowuje się do sprzedaży swoich udziałów w Sony/ATV Publishing, największym wydawcy muzycznym na świecie, donosi “Financial Times”.

Zobacz więcej

The Beatles

Capital Pictures / Forum

Współwłaścicielem firmy jest firma zarządzająca spuścizną po legendzie popu, Michaelu Jacksonie.

Wspólnie udziałowcy posiadają prawa do potężnego katalogu licencji i praw autorskich do muzyki takich gigantów jak The Beatles, The Rolling Stones , Marvin Gaye czy Taylor Swift. 

Firmy Sony i ATV Publishing nawiązały współpracę w 1995 r. Sprzedaż 50 proc. udziałów przez Sony może skutkować multimiliardową transakcją.

W porównaniu do wytwórni płytowych, które zwyczajnie są właścicielami piosenek artystów i zajmują się ich dystrybucją, wydawcy muzyczni są w o wiele bardziej uprzywilejowanej pozycji.

Kontrolują one bowiem jak słowa i melodia utworu może zostać wykorzystana , a także licencjonują materiały wykorzystywane między innymi w filmach, reklamach oraz nowych nagraniach muzycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, Ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu