Soros zarzuca rządowi Węgier „kłamstwa i przeinaczenia”

opublikowano: 20-11-2017, 10:01
aktualizacja: 20-11-2017, 10:03

Słynny inwestor i filantrop George Soros po raz pierwszy wypowiedział się publicznie o kampanii skierowanej przeciwko niemu przez rząd Węgier, donosi Reuters.

Soros oświadczył, że ataki rządu Węgier na jego osobę zawierają „kłamstwa i przeinaczenia”. W jego ocenie, są próbą znalezienia „zewnętrznego wroga”. Soros zarzucił ekipie premiera Viktora Orbana „podsycanie antymuzułmańskich nastrojów i stosowanie antysemickich wątków przypominających lata 30.”.  

Zobacz więcej

George Soros

Bloomberg

87-letni miliarder, który urodził się na Węgrzech, odrzucił twierdzenie rządu Orbana o „planie Sorosa”, w sprawie którego Budapeszt ogłosił „krajowe konsultacje”. Celem rzekomego planu ma być m.in. skłonienie Brukseli do osiedlenia w Unii Europejskiej co najmniej 1 mln imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu oraz przyznanie im świadczeń w wysokości 15 tys. EUR na głowę, twierdzą władze Węgier. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Soros zarzuca rządowi Węgier „kłamstwa i przeinaczenia”