Spada rentowność włoskich obligacji

opublikowano: 05-12-2018, 13:20

Środa przynosi wzrost ceny włoskich obligacji. Wszystko za sprawą rosnących nadziei na pozytywne zakończenie sporu z Komisją Europejską odnośnie budżetu tego kraju.

Rentowności dwuletnich papierów skarbowych spadły do najniższego poziomu od prawie pięciu miesięcy, po tym jak włoscy liderzy zasygnalizowali możliwość zmian w zakwestionowanych przez KE limitów wydatków, które podwyższałyby i tak już ogromne zadłużenie kraju

Rentowności obligacji włoskich wyglądają znacznie atrakcyjniej niż w przypadku niemieckich bundów – ocenia Marc Ostwald, globalny strateg w ADM Investor Services. 

Rentowności dwulatek zmniejszyły się aż o 11 punktów bazowych do 0,56 proc., co jest najniższym poziomem od 19 lipca. Tymczasem spread 10-latek względem benchmarkowych niemieckich odpowiedników, kluczowego barometru chęci na ryzyko, obniżył o siedem punktów bazowych do 282 punktów bazowych. 

Wcześniej zaprezentowane dane makro pokazały, że indeks PMI dla włoskiego sektora usługowego wzrósł do 50,3 pkt w listopadzie, powyżej progu 50, który oddziela ekspansję od kurczenia się, i przebił medianę prognozy ekonomistów kształtującą się na poziomie 49,3 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu