Czytasz dzięki

Spadek zysków American Express

ARŻ, Reuters
opublikowano: 23-10-2020, 14:43

Amerykański wystawca kart kredytowych odnotował spadek zysków w trzecim kwartale. To efekt zmniejszenia wydatków przez klientów w dobie pandemii, pisze Reuters.

Całkowite przychody, z wyłączeniem kosztów odsetek, spadły o 20 proc. do 8,8 mld USD. Dochód netto spadł o ok. 14 proc. do 855 mln USD, co odzwierciedla spadek wydatków i wolumen kredytów.

Logo American Express
Logo American Express
Fot. Bloomberg

American Express odłożył też pieniądze na potencjalne opóźnienia w płatnościach. Skonsolidowane rezerwy na straty w trzecim kwartale zakończonym 30 września wyniosły 665 mln USD.

„Chociaż zaległości i odpisy netto są na najniższych poziomach, jakie widzieliśmy od kilku lat, zachowujemy ostrożność co do kierunku pandemii i jej wpływu na gospodarkę, co znajduje odzwierciedlenie w naszych poziomach rezerw” - powiedział dyrektor generalny Stephen Squeri.

Po opublikowaniu danych finansowych akcje American Express spadły o ok. 3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane