Spółka chińskiego giganta rozwija działalność w Polsce

opublikowano: 14-02-2018, 12:35
aktualizacja: 14-02-2018, 12:36

Changzhou Tenglong Auto Parts, chiński gigant części do aut poinformował o umowie swojej polskiej spółki zależnej.

Tenglong Polska podpisał umowę z Flexider Poland, producentem części do aut, w sprawie uruchomienia w Polsce bazy produkcyjnej podzespołów systemów klimatyzacji.

Tenglong Polska jest już w Bieruniu i działa w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ( KSSE). Flexider Poland prowadzi tam działność od 5 lat. 

Jak dowiedział się "Puls Biznesu", zarząd KSSE wydał zezwolenie spółce chińskiego producenta na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej SSE w Bieruniu wczoraj. 

- Firma Tenglong Polska uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestor będzie produkował m.in. części i akcesoria do pojazdów silnikowych z wyłączeniem motocykli oraz rury, przewody, węże i ich wyposażenie. Będzie także świadczył usługi związane z produkcją m.in. profili drążonych i łączników ze stali, a także w zakresie badań i analiz technicznych oraz badań naukowych i prac rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych. Tenglong Polska do 2019 r. zatrudni co najmniej 7 pracowników i zainwestuje na terenie KSSE w Bieruniu blisko 4 mln zł – informuje prezes KSSE Janusz Michałek.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Spółka chińskiego giganta rozwija działalność w Polsce