Czytasz dzięki

Spółka Energi będzie namawiać Kowalskiego na fotowoltaikę

AR
opublikowano: 19-02-2020, 17:11

Energa Obrót organizuje cykl spotkań w gminach, na których przedstawi ”korzyści płynące z fotwoltaiki” - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Energa Obrót rozpoczyna pilotażowy cykl spotkań, na których eksperci odpowiedzą na pytania związane z fotowoltaiką dla klienta indywidualnego i przedstawią ofertę spółki w tym zakresie - wynika z komunikatu spółki. Ma to pozwolić na określenie faktycznego zainteresowania potencjalnych klientów tego typu wydarzeniami i samą ofertą. Spotkania odbędą się w kilku gminach, z którymi Energa Obrót zakończyła już rozmowy bądź właśnie je finalizuje. 

– Spotkania, które przygotowujemy, organizowane są na wyraźny i jednoznaczny sygnał płynący od samorządów. Władze gmin dostrzegają potrzebę tego typu inicjatyw. Zainteresowanie fotowoltaiką, szczególnie dzięki rządowemu wsparciu z programu „Mój prąd”, wśród mieszkańców polskich gmin, rośnie. Włodarze na swoich terenach chcą popularyzować wiedzę o ekologicznych rozwiązaniach wśród mieszkańców. To główny powód naszej współpracy – tłumaczy Kamil Łapiński, ekspert ds. usług energetycznych w Enerdze Obrocie.

W lutym 2020 roku, moc zainstalowana wszystkich paneli fotowoltaicznych w Polsce osiągnęła rekordowy pułap 1,4 GW. Do sieci Energi Operatora – spółki dystrybucyjnej Grupy Energa – podłączone są obecnie mikroinstalacje o mocy skumulowanej ok. 200 MW, z czego 99 proc. stanowi już właśnie fotowoltaika. Spółka podkresla, że zainteresowanie tego typu źródłami energii „wyraźnie rośnie i to nie tylko wśród klientów biznesowych, ale też indywidualnych”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane