Spółki Polskiej Miedzi uczą się zaciskać pasa

Ewa Szczecińska
opublikowano: 06-11-2008, 07:08

Firmy z grupy tworzą plany na czas dekoniunktury. Nawet Zagłębie Lubin, którego dziurę w budżecie ma zasypać powrót do Ekstraklasy.

W Polskiej Miedzi zaczyna się zaciskanie pasa. Po raz pierwszy od lat oszczędności mają dotknąć spółki zależne, które dotychczas do woli korzystały z dofinansowania właściciela. Prezes KGHM chce wiedzieć, jak w czasie dekoniunktury zamierzają radzić sobie ich prezesi. Zarządy zostały zobligowane do przedstawienia Mirosławowi Krutinowi planów finansowych na najbliższe lata.

— Co roku w spółkach grupy przygotowywane są plany budżetu na najbliższy czas i w perspektywie kilkuletniej. Teraz brana jest pod uwagę także dekoniunktura na rynku miedzi i to, że nie tylko KGHM, ale i inne spółki grupy muszą z tego powodu zaciskać pasa — wyjaśnia Przemysław Ziółek z biura prasowego Polskiej Miedzi.

Dotychczas KGHM chętnie wspierał swoje firmy finansowo. Ostatnio skorzystało z takiej możliwości Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa, które dzięki podwyższeniu kapitału o ponad 18 mln zł kupiło kombajn do drążenia wyrobisk górniczych.

Czy planowana restrukturyzacja kosztowa przyniesie zamierzone efekty i kto ją najmocniej odczuje dowiesze się z czwartkowego Pulsu Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane