Spracowany człowieku, odpocznij… (KOPNIAK KARIEROWY)

Każde święta to czas wielkich prób i wyzwań, bo coraz trudniej znaleźć antidotum na epidemię pracoholizmu.

Masz przed sobą dwa wolne dni. Wiesz, że współpracownicy, kontrahenci i inni ludzie, z którymi splatają się twoje zawodowe drogi też będą świętować. Nie ma sensu zaglądać co pięć minut do skrzynki pocztowej. Rodzina zabrania wyciągać z teczki papiery związane z pracą. Krzyczą, gdy zaczynasz bujać w obłokach, bo na pewno myślisz o pracy.  

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W
 dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu
 zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować 
mobilizujące „kopniaki”. Bądźcie z nami!
Zobacz więcej

KOPNIAK KARIEROWY:

Cykl weekendowych felietonów poświęconych zagadnieniom pracy i kariery. W dniu odpoczynku szukamy nowych impulsów przydatnych na co dzień w życiu zawodowym. Chcemy inspirować i motywować, ale także stosować mobilizujące „kopniaki”. Bądźcie z nami! Fotolia

Co robić? Jak żyć?  

Spracowany, zmęczony, zestresowany i zdominowany przez pracę człowieku, odpocznij. Tak po prostu. Zwyczajnie odpocznij.  

Michał Żuławiński z serwisu bankier.pl w ostatni piątek zadał bardzo ważne pytanie: czy Wielki Piątek powinien być wolny od pracy? W dołączonej do tekstu sondzie prawie 70 proc. osób zagłosowało za dopisaniem Wielkiego Piątku do długiej listy wolnych dni, a niespełna 30 proc. było przeciwko. Tylko 2 proc. uczestników sondy przyznało, że nie ma zdania na ten temat.  

Niektórzy chcą #uwolnićwielkipiątek z powodu głębokiego religijnego przekonania, inni z miłości do leniuchowania i silnej potrzeby odpoczynku. W sondzie zagłosowałem oczywiście za uwolnieniem Wielkiego Piątku.

Wielkanocy uwalniać nie musimy. Skorzystajmy jednak z szansy na wolność w Wielkanoc. Zostawmy pracę za sobą i przestrzegajmy kilku prostych zasad. 

1. Nie planuję

2. Nie analizuję

3. Ne tworzę strategii

4. Nie nadrabiam zaległości

5. Nie myślę o tym, co będzie we wtorek 

Sztuka odpoczywania jest coraz trudniejsza do opanowania, ale damy radę. Świętujemy wolność, radość i nowy początek.

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "KOPNIAK KARIEROWY">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu