Sprzedaż domów w Norwegii największa od prawie 30 lat

opublikowano: 14-09-2016, 17:33

Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych jest największa od 1988 roku, poinformowało Norweskie Stowarzyszenie Budowniczych Domów.

W sierpniu sprzedano o 29 proc. więcej nieruchomości mieszkaniowych niż w tym samym miesiącu poprzedniego roku, poinformowało Stowarzyszenie. Jego szef, Per Jæger, poinformował, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedano 33 tys. 444 nowych nieruchomości, czyli najwięcej od lat 80 ubiegłego wieku. Po ośmiu miesiącach tego roku sprzedaż jest o 14 proc. większa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najmocniej, o 27 proc., wzrosła sprzedaż mieszkań. Jæger zwrócił uwagę, że rynek nie rośnie tak samo w całej Norwegii. Stwierdził, że „głównym problemem rynku nieruchomości mieszkaniowych jest Oslo”.

Bloomberg

- Jest pilna potrzeba wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą zwiększyć budowę nieruchomości mieszkaniowych i zredukować ceny w regionie stolicy – powiedział Jæger.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.no

Polecane