Startuje IPO Ten Square Games

GSU
opublikowano: 10-04-2018, 22:00

Jeden z największych krajowych producentów gier w maju planuje debiut na giełdzie. Może być wart nawet 350 mln zł.

12 kwietnia startują zapisy w transzy inwestorów indywidualnych na akcje producenta gier mobilnych Ten Square Games (TSG) . Oferta obejmuje 2 043 750 akcji sprzedawanych przez obecnych akcjonariuszy, które stanowią 28,1 proc. kapitału zakładowego i głosów na walnym. Cena maksymalna została ustalona na 48 zł, co wycenia spółkę na blisko 350 mln zł, a wartość oferty na prawie 100 mln zł. Sprzedający podpisali 18-miesięczny lock-up. Będzie obowiązywał od dnia przydziału akcji.

Z NASZEJ KLASY DO GIER: Gdy Maciej Popowicz, jeden z twórców serwisu Nasza Klasa, wraz z Arkadiuszem Pernalem, jej prezesem, w 2011 r. opuścili spółkę, postanowili doświadczenie wykorzystać w branży gier mobilnych. Tak powstało Ten Square Games.
Wyświetl galerię [1/2]

Z NASZEJ KLASY DO GIER: Gdy Maciej Popowicz, jeden z twórców serwisu Nasza Klasa, wraz z Arkadiuszem Pernalem, jej prezesem, w 2011 r. opuścili spółkę, postanowili doświadczenie wykorzystać w branży gier mobilnych. Tak powstało Ten Square Games. Fot. Marek Wiśniewski

Wycena i motywacja

TSG to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 r. przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala, twórców serwisu Nasza Klasa. TSG specjalizuje się w grach o tematyce hobbystycznej. Wydał około 200 gier — najbardziej znane produkcje studia to „Let’s Fish”, „Fishing Clash” czy „Wild Hunt”.

— Wejście na giełdę oznacza dla nas m.in. zwiększanie rozpoznawalności, a także silniejsze związanie ze spółką kluczowych dla niej osób. Uzyskamy też rynkową wycenę i będziemy mogli dalej konsekwentnie budować wartość spółki — mówi Maciej Popowicz, prezes TSG. Przedstawione w prospekcie założenia do programu motywacyjnego zakładają wypracowanie26 mln zł zysku EBITDA w 2018 r. i 31,5 mln zł w 2019 r. Ostatnio zostały podniesione, gdyż pierwotnie zakładały 22 mln zł i 27,5 mln zł. Podniesienie celów to skutek dobrych wyników gry „Fishing Clash”.

— Przyjęcie tej gry i generowane przychody znacząco przekraczają nasze założenia — mówi Arkadiusz Pernal, wiceprezes TSG.

W latach 2015-17 średni roczny wzrost przychodów TSG wyniósł 23 proc., wyniku EBITDA o 88 proc., zysku operacyjnego (EBIT) o 103 proc., a zysku netto o 99 proc. Według szacunków, w I kw. 2018 r. grupa wypracowała 14,3 mln zł przychodów, co jest wynikiem blisko trzykrotnie wyższym niż rok wcześniej. W ostatnich latachspółka dzieliła się zyskiem — za 2016 r. wypłaciła 2,9 mln zł, a za 2017 r. wypłaci 6,3 mln zł. Dzień dywidendy był ustalony na 28 marca, więc nowi akcjonariusze nie otrzymają części ubiegłorocznego zysku. Od podziału za 2018 r. zarząd planuje rekomendować przeznaczaniena dywidendę do 75 proc. zysku.

Globalny rynek i ambicje

Zgodnie z szacunkami Newzoo, rynek gier w 2017 r. był wart 109 mld USD, w tym największą część, bo 46 mld USD, stanowiły gry mobilne. Według prognoz do 2020 r. rynek gier ma osiągnąć 129 mld USD, w tym gier mobilnych 64 mld USD. TSG pracuje obecnie nad dwoma grami symulacyjno-sportowymi klasy evergreen (o długim okresie życia i istotnym potencjale fonetyzacji), w których zostaną zastosowane dwa nowe silniki. Rozpoczęcie komercjalizacji (soft launch) pierwszej planowane jest na pierwszą połowę, a drugiej na drugą połowę 2018 r. Wśród krótkoterminowych celów spółki jest osiągnięcie przez jej gry znaczącej pozycji na rynku globalnym przynajmniej w kilku obszarach tematycznych. Liczy, że nowe produkty osiągną przychody porównywalne do obecnych przychodów gier klasy evergreen, tj. 1-2 mln zł miesięcznie. W celach średnioterminowych TSG zakłada tworzenie gry o globalnym sukcesie, rozumianym przez grupę jako osiąganie przychodów z gry na poziomie przynajmniej 2-3 mln USD miesięcznie.

Wycena to 336-396 mln zł

Haitong Bank, który oferuje akcje Ten Square Games, w raporcie z 26 marca pt. „Let me entertain you”, wycenia spółkę w przedziale 336-396 mln zł. Wycena metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych dała wycenę 336 mln zł, wycena porównawcza oparta na wskaźniku P/E to 396 mln zł, a wycena porównawcza wskaźnikiem EV/EBIT — 360 mln zł. W przeliczeniu na akcję daje to 46,2 zł, 54,4 zł i 49,5 zł. Jeśli Ten Square Games osiągnie zakładaną wycenę, znajdzie się w czołówce giełdowych producentów gier pod względem kapitalizacji — po CD Projekcie (11,9 mld zł), Playwayu (760 mln zł) i 11 bit studios (540 mln zł).

Harmonogram oferty

12-18 kwietnia zapisy dla inwestorów indywidualnych

20 kwietnia publikacja ostatecznej ceny i liczby akcji

20-24 kwietnia zapisy dla inwestorów instytucjonalnych

ok. 25 kwietnia przydział akcji oferowanych

ok. 8 majapierwszy dzień notowania akcji na GPW

Źródło: prospekt emisyjny

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu