Startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

  • PAP
opublikowano: 11-11-2018, 13:30

11 listopada startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej, który w całości nadawany jest w internecie. Streaming będzie dostępny na całym świecie, poza Ameryką Północną - informuje portal WirtualneMedia.pl.

Jak czytamy na stronie portalu, nowy kanał Telewizji Polskiej ma prezentować polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, promować polską gospodarkę, ekonomię, kulturę, wartości i tradycje. Na ramówkę składają się polskie programy w całości prowadzone w języku angielskim - w tym informacje, dokumenty, filmy, koncerty i inne. Stacja ma poruszać istotne tematy z punktu widzenia współczesnej Polski - z zakresu ekonomii, gospodarki, polityki, ale i kultury czy sztuki.

W rozmowie w portalem wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki powiedział, że start kanału zaplanowano na 11 listopada. "W ramówce znajdzie się m.in. serwis informacyjny, rozmowy publicystyczne oraz najlepsze polskie produkcje telewizyjne. Końcówka roku zapowiada się bardzo interesująco z punktu widzenia obecności Polski i tematów polskich w świecie. Myślę głównie o 24. szczycie klimatycznym (COP), który już na początku grudnia rozpocznie się w Katowicach. Obecni będą delegaci ze 190 krajów. Nie zabraknie również dziennikarzy nowego kanału POLAND IN" - mówił Stanecki.

Zgodnie z informacjami portalu WirtualneMedia.pl "misją kanału ma być pokazanie prawdziwego wizerunku i wpływ na postrzeganie Polski za granicą".

Całość będzie przygotowywana i prezentowana w języku angielskim, również przez prezenterów i reporterów. Początkowo kanał ma być nadawany jedynie w internecie jako stream. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała już otrzymać informację o jego starcie. W dalszym etapie rozwoju ma być planowane wdrożenie tradycyjnej dystrybucji liniowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu