Stratedzy liczą na odbicie w Chinach

opublikowano: 18-01-2022, 14:45

Eksperci z Jefferies Financial Group dołączyli do chóru strategów, którzy stawiają na zyski z chińskich akcji w 2022 r.

Spowolnienie gospodarki Państwa Środka oraz represje regulacyjne i mniej formalne, które dotknęły wiele sektorów chińskiego rynku akcji to już przeszłość, uważają specjaliści z Jefferiesa. Po tym, jak przez większość ubiegłego roku ich rekomendacja brzmiała “niedoważaj”, teraz zmienili zdanie i zakładają, że są podstawy do odbicia i dwucyfrowych zysków z indeksu MSCI China. Prawdopodobieństwo dodatniej stopy zwrotu oszacowali na 83 proc., a potencjał wzrostu na 23 proc. - informuje agencja Bloomberg.

Wcześniej pozytywnie o inwestycjach w chińskie akcje wypowiadali się eksperci Goldman Sachsa i UBS. Na łamach “PB” na Chiny stawiał Jacek Babiński, wiceprezes Pekao TFI i zarządzający funduszem Pekao Dochodu i Wzrostu Rynku Chińskiego (jego aktywa to 150 mln zł). Prognozował on luzowanie polityki monetarnej, co stało się faktem, oraz stymulację gospodarki.

Jefferies faworyta widzi w sektorze spółek internetowych, ze względu na relatywnie niskie wyceny i możliwe złagodzenie retoryki organów regulacyjnych. Spółki technologiczne otrzymały impuls od lokalnego nadzorcy, który zapowiedział wsparcie starań o notowanie za granicą i współpracę ze Stanami Zjednoczonymi w kwestii audytów. Być może więc dojdzie do złagodzenia kursu, który doprowadził do 40-procentowego spadku indeksu Hang Seng Tech w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane