Sun Interbrew zainwestuje w Rosji i na Ukrainie 190 mln EUR

(Marek Druś)
opublikowano: 11-02-2005, 09:52

Sun Interbrew, spółka zależna InBev działająca w Rosji i na Ukrainie, przeznaczy 190 mln EUR na inwestycje, poinformował w piątek belgijski dziennik L'Echo powołując się na wypowiedzi zarządu spółki.

Sun Interbrew, spółka zależna InBev działająca w Rosji i na Ukrainie, przeznaczy 190 mln EUR na inwestycje, poinformował w piątek belgijski dziennik L'Echo powołując się na wypowiedzi zarządu spółki.

Sun Interbrew planuje przeznaczyć na inwestycje w Rosji 140 mln EUR. Na Ukrainie wyda pozostałą część kwoty. W planach spółki jest m.in. rozbudowa browarów w Omsku i Permie. Prace rozpoczną się już w pierwszym kwartale. Po rozbudowie zakładów moce produkcyjne Sun Interbrew w Rosji i na Ukrainie wzrosną do 16 mln hektolitrów piwa rocznie.

Według Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie, sprzedaż piwa w Polsce wyniosła w 2004 roku 26,8 mln hektolitrów. Sprzedaż na rynki zagraniczne wyniosła 349 tys. hektolitrów.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane