Sygnity planuje przejąć niemiecką spółkę

opublikowano: 25-11-2022, 13:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Giełdowa firma IT porozumiała się ze swoim największym akcjonariuszem w sprawie odkupienia jego nowego nabytku.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jaką spółkę planuje przejąć Sygnity
  • czym się ona zajmuje
  • jakich klientów obsługuje

W czerwcu napisaliśmy, że Sygnity po kilku latach przerwy wraca do planów konsolidacji rynku i ma przygotowaną listę spółek do potencjalnego przejęcia. Jak się okazuje, plany firmy informatycznej nie ograniczają się do rynku krajowego.

Sygnity właśnie poinformowało, że podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia od swojego największego akcjonariusza TSS Europe spółki g.on experience z siedzibą w niemieckim Greven.

„Zgodnie z listem intencyjnym planowana transakcja może dojść do skutku w perspektywie do 12 miesięcy (...), a jej ostateczne warunki uzależnione będą m.in. od pozytywnego wyniku badania due diligence g.on oraz uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych” – czytamy w komunikacie.

G.on experience istnieje od 20 lat. Jej podstawowa działalność wiąże się z produkcją, rozwojem oraz utrzymaniem rozwiązań do zarządzania złożoną infrastrukturą przy wykorzystaniu geolokalizacji. Do kluczowej grupy klientów g.on należą porty lotnicze, zakłady przemysłowe i chemiczne, centra handlowe, osiedla mieszkaniowe, dostawcy energii elektrycznej oraz administracja publiczna. Spółka udostępnia klientom platformę systemową oraz świadczy usługi z zakresu zarządzania danymi, analizy procesów i automatyzacji.

Co ciekawe, w połowie listopada g.on experience poinformowała, że na początku miesiąca weszła w skład grupy TSS Europe.

Największy akcjonariusz Sygnity jest bardzo aktywny na polu przejęć. W skład grupy wchodzi ponad 110 firm działających w 23 krajach. Sygnity wcześniej sygnalizowało, że będzie chciało wykorzystać doświadczenia właściciela jako konsolidatora spółek informatycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane