Syn z matką stracili już 16 mld USD

opublikowano: 29-11-2018, 11:57

Większościowi akcjonariusze niemieckiego producenta części samochodowych, koncernu Continental stracili w tym roku około 16 mld USD - ponad połowę łącznego majątku.

Fortuna Georga Schaefflera, przewodniczącego rady nadzorczej Continental i jego matki Marii-Elisabeth Schaeffler-Thumann, wiceszefowej RN  stopniała o około 53 proc. po tym, jak firma ostrzegła, że dodatkowe koszty i trudne warunki gospodarcze w Europie i Azji będą miały wpływ na zyski spółki. Również przyszły rok ma stanowić wyzwanie dla niemieckiej spółki.

Georg Schaeffler i Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann
Zobacz więcej

Georg Schaeffler i Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann fot. Bloomberg

Obecnie, według indeksu miliarderów opracowywanego przez agencję Bloomberg, ich majątek warty jest 14,1 mld USD po największym spadku w tym roku wśród najbogatszych rodzin w Europie. Matka i syn kontrolują również firmę Schaeffler, niemiecką grupę handlową, która odczuwa podobną presję jak Continental. Akcje obu firm spadły w tym roku o ponad 40 proc.

Niemcy mają największą liczbę miliarderów w Europie wśród 500 najbogatszych na świecie. Są wśród nich m.in. główna akcjonariuszka Bayerische Motoren Werke, Susanne Klatten i współzałożyciel koncernu SAP, Hasso Plattner.

54-letni Georg Schaeffler, odziedziczył 80 proc. biznesu związanego z łożyskami kulkowymi, po śmierci ojca w 1996 r.. Jego matce przypadła reszta schedy. Wspólnie przeprowadzili jedno z największych wrogich przejęć w Niemczech, kupując Continental dziesięć lat temu. Transakcja kosztowała ich ponad 17 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu