Syndyk Fabryki Wagon czeka do czwartku na oferty kupna spółki

13-01-2004, 14:34

Syndyk Fabryki Wagon z Ostrowa Wielkopolskiego wysłała pięć memorandów informacyjnych do potencjalnych inwestorów spółki. Oferowana cena sprzedaży to 103 mln zł.

Syndyk Elżbieta Kosewska-Kędzior poinformowała, że termin przyjmowania pisemnych ofert od ewentualnych inwestorów upływa w najbliższy czwartek. Decyzja o sprzedaży spółki wynika zarówno ze sprzyjających okoliczności rynkowych, jak i napływających do syndyka pytań o możliwość kupna Fabryki Wagon.

- Korzystając z tego zainteresowania, syndyk przystąpił, za wiedzą i zgodą sądu, do sprzedaży całej firmy, wraz ze spółkami zależnymi - powiedziała Kosewska-Kędzior.

W przypadku niepowodzenia pierwszej próby sprzedaży syndyk zadeklarowała, że nadal będzie próbowała sprzedać spółkę w całości. Jeśli to się nie uda, nie wyklucza sprzedaży majątku Fabryki Wagon w częściach.

Sąd ogłosił upadłość Fabryki Wagon we wrześniu. Dług spółki sięga 190 mln zł. Większościowy, blisko 53 proc. pakiet akcji spółki należy do dwóch słowackich spółek zarejestrowanych w Szwajcarii i jednej z siedzibą w Polsce. Drugi pod względem wielkości, 25 proc. pakiet akcji należy do Skarbu Państwa.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Syndyk Fabryki Wagon czeka do czwartku na oferty kupna spółki