Szczypińska: Wspólny start w wyborach PiS z Samoobroną i LPR to absurd

28-05-2007, 18:26

Wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego PiS Jolanta Szczypińska zapewniła w poniedziałek, że jej partia wystartuje w  wyborach parlamentarnych pod własnym szyldem. Postulat szefa LPR Romana Giertycha, aby koalicja wystartowała w bloku, posłanka nazwała absurdem.

Wprowadzenie do ordynacji wyborczej do parlamentu blokowania list, to jeden z postulatów LPR, który ma zostać poruszony podczas spotkania koalicyjnego w połowie tygodnia.

"Wspólna zapowiedź zmian w ordynacji wyborczej i pójście razem w wyborach parlamentarnych w bloku umocni rząd i oznacza szansę na wygranie następnych wyborów" - powiedział w poniedziałek PAP Giertych.

Jednak wspólny start w wyborach parlamentarnych PiS, LPR i Samoobrony wydaje się nieprawdopodobny - Jolanta Szczypińska nazwała go absurdem. "Jest to niedorzeczne. PiS w przyszłych wyborach będzie stratować samodzielnie" - powiedziała PAP.

Jak poinformował w poniedziałek PAP szef LPR, w środę dojdzie do spotkania zespołów kolalicyjnych, a najprawdopodobniej w czwartek o umowie koalicyjnej będą rozmawiać liderzy PiS, Samoobrony i LPR.

Według Giertycha, trzeba odnowić i zaktualizować umowę koalicyjną. Giertych chce, aby w renegocjowanej umowie koalicyjnej znalazły się m.in. kwestie związane z podatkiem prorodzinnnym.

Również zdaniem wicepremiera, szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, sytuacja po ponad roku trwania koalicji wymaga zmian w umowie koalicyjnej. Jak zastrzegł podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, jego partii chodzi o sprawy programowe, a nie o wynegocjowanie stanowisk.

Wiceprzewodnicząca klubu PiS zaznaczyła, że nie zna pomysłu LPR dotyczącego wprowadzenia podatków prorodzinnych. Zastrzegła jednak, że rząd stoi przed reformą finansów państwa i wszelkie działania prorodzinne, jakie są możliwe, są podejmowane.

Podkreśliła też, że spotkanie nie świadczy o tym, że coś złego dzieje się z koalicją. "Z koalicją jest wszystko w porządku, to normalne, że koalicjanci ze sobą rozmawiają" - podkreśliła.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szczypińska: Wspólny start w wyborach PiS z Samoobroną i LPR to absurd