Szef Aramco: globalna branża naftowa potrzebuje 20 bln USD inwestycji

opublikowano: 06-03-2018, 16:58
aktualizacja: 06-03-2018, 17:01

Amin Nasser, prezes saudyjskiego koncernu Aramco powiedział, że aby nadążyć za popytem globalna branża naftowa będzie potrzebowała ponad 20 bln USD inwestycji przez następne 25 lat, donosi Reuters.

Nasser podkreślił, że z powodu spadku cen ropy w latach 2014-2016 branża „straciła” już 1 bln USD inwestycji. Zaznaczył, że przyszłe inwestycje pojawią się jedynie wtedy, kiedy inwestorzy będą przekonani iż ropa będzie konkurowała na równych warunkach i będzie wykorzystywana w przewidywalnej przyszłości. 

Amin Nasser
Zobacz więcej

Amin Nasser fot. Bloomberg

- Dlatego musimy zapomnieć o pomyśle, że świat poradzi sobie bez potwierdzonych i rzetelnych źródeł. Musimy walczyć z błędnym przekonaniem o prędkości, z którą alternatywy będą penetrowały rynek – powiedział szef Aramco.

Nasser jest przekonany, że fundamenty rynku ropy i przyszły wzrost popytu będą „zdrowe” pomimo znaczącej zmienności  cen ropy i prognozowanego wzrostu wydobycia ze złóż łupkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Szef Aramco: globalna branża naftowa potrzebuje 20 bln USD inwestycji