Szef Danske Bank rezygnuje ze stanowiska

opublikowano: 19-09-2018, 09:17

Thomas Borgen dyrektor generalny Danske Bank odejdzie ze stanowiska z powodu zarzutów, że jego bank znalazł się się w centrum wielkiego europejskiego skandalu związanego z praniem brudnych pieniędzy, obejmującego miliardy dolarów nielegalnych środków.

Borgen, który został mianowany na szefa największego banku w Danii w 2013 roku, będzie kontynuował swoją pracę do czasu mianowania zastępcy, poinformował bank w oświadczeniu. Kopenhaska instytucja nie wyjaśniła, ile czasu to zajmie.

Danske Bank
Zobacz więcej

Danske Bank fot. Bloomberg

Po upublicznieniu tej informacji, kurs akcja Danske Bank otworzył się w środę o ponad 6 proc. poniżej wtorkowego zamknięcia, powiększając tegoroczną stratę do 32 proc.

W sprawie Danske Banku prowadzone są dochodzenia kryminalne w Danii i Estonii. Instytucji zarzuca się jak dotąd, że w latach 2007-2015 estoński oddział banku „wyprał” nawet 9 mld USD, pochodzących głównie z Rosji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu