Szef Kancelarii Prezydenta wręczył nominacje nowym członkom KRRiT

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2006, 18:58

Szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański wręczył w środę wieczorem nominacje dwojgu nowym członkom Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powołanym przez Prezydenta RP. Prezydent powołał do Rady posłankę PiS Elżbietę Kruk i prawnika Wojciecha Dziomdziorę.

Szef Kancelarii Prezydenta Andrzej Urbański wręczył w środę wieczorem nominacje dwojgu nowym członkom Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powołanym przez Prezydenta RP. Prezydent powołał do Rady posłankę PiS Elżbietę Kruk i prawnika Wojciecha Dziomdziorę.

Urbański podziękował im za podjęcie się tego zadania. Podkreślił, że jest to trudna misja, ale "prezydent Lech Kaczyński wierzy, że członkowie Rady, będący jego reprezentantami, potrafią tę misję spełnić".

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o radiofonii i telewizji, KRRiT ma pięciu członków. Po dwóch wybierają Sejm i prezydent, jednego - Senat. Reprezentantami Sejmu w Radzie zostali wspólni kandydaci Samoobrony i LPR: Tomasz Borysiuk i Lech Haydukiewicz. Senat wskazał proponowanego przez PiS Witolda Kołodziejskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane