Czytasz dzięki

Szef Ryanair: rezerwacje spadły do 10 proc. normalnego poziomu

opublikowano: 24-09-2020, 09:46

Ryanair przewiduje, że zimowy sezon wyjazdów narciarskich może być bardzo słaby, a prezes Michael O’Leary skarży się, że rezerwacje spadły do 10 proc. normalnego poziomu, pisze The Telegraph.

Największa europejska tania linia lotnicza oczekuje, że w październiku będzie realizować tylko 40 proc. normalnego planu lotów z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z nasileniem pandemii.

Michael O'Leary
Zobacz więcej

Michael O'Leary fot. Bloomberg

- W tym momencie listopad i grudzień wyglądają jakby rezerwacje miały wynosić 10 proc. normalnego poziomu – powiedział O'Leary. – Taki odsetek widać w większości europejskiej i brytyjskiej branży przewozów lotniczych. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak dziwnych rezerwacji – dodał.

O’Leary zarzuca premierowi Borisowi Johnsonowi, że nie radzi sobie z sytuacją.

- Brytyjski rząd nie ma żadnych kompetencji – stwierdził prezes Ryanair, wskazując na przykład Włoch i Niemiec, gdzie pozwolono na loty w Unii Europejskiej i utrzymano niską liczbę zakażeń. – W Wielkiej Brytanii rząd nie radzi sobie z sytuacją. Ograniczyli liczbę lotów i widać duży wzrost zakażeń. Boris Johnson obiecał nam najlepsze na świecie testy i śledzenie zakażeń i tak jak większość jego obietnic te także okazały się puste i niemożliwe do spełnienia – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane