Sześć nowych połączeń z wrocławskiego lotniska

  • DI
opublikowano: 27-10-2018, 13:30

Charków, Kijów, Bruksela w ramach regularnych lotów oraz w ofercie biur podroży - Dubaj, Oman i turecka Antalya – to nowe kierunki lotów w zimowym rozkładzie wrocławskiego lotniska.

We wchodzącym w niedzielę w życie zimowym rozkładzie lotów znalazła się rekordowa liczba 58 połączeń, w tym sześć nowości.

Dwa nowe połączenia uruchamiają tanie linie: Wizz Air do Charkowa, a Ryanair do Kijowa Boryspola. Będzie też nowe połączenie sieciowe linii Brussels Airlines do Brukseli.

Jak podano, egzotyczne nowości znalazły się również w ofercie biur podróży. To Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj) i Oman. Ponadto nowością zimową będą czarterowe loty do Turcji (Antalya). W siatce połączeń czarterowych są też zeszłoroczne hity - Zanzibar, Egipt i Wyspy Kanaryjskie.

Łącznie w rozkładzie lotów na sezon zimowy 2018/2019 znalazło się 41 tanich połączeń, w tym jedno krajowe do Gdańska, dziesięć sieciowych (w tym krajowe na Lotnisko Chopina w Warszawie) oraz siedem czarterowych.

„Jeszcze nigdy zimowa oferta wrocławskiego lotniska nie była tak bogata. Z punktu widzenia pasażerów liczy się też fakt, że siatka połączeń jest coraz bardziej zróżnicowana. W tym sezonie w ofercie przewoźników niskokosztowych pojawiają się kolejne kierunki wschodnie i zostaje aż 12 atrakcyjnych kierunków południowych, od Teneryfy, przez Lizbonę, Neapol, po Kutaisi. Cieszymy się również z tego, że swoją ofertę z Wrocławia konsekwentnie rozwijają przewoźnicy sieciowi” – mówi cytowany w komunikacie Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jak podano, od stycznia do końca września tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,6 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 17,6 proc. Zgodnie z prognozami, w 2018 r. lotnisko obsłuży łącznie ponad 3,2 mln pasażerów, co będzie oznaczało ok. 14-procentowy wzrost rok do roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane