Czytasz dzięki

Szwajcarska sieć supermarketów bojkotuje produkty Nivea

opublikowano: 06-05-2019, 11:26

Sieć supermarketów Migros ogłosiła bojkot niektórych produktów marki Nivea, bo nie chce za nie płacić więcej niż detaliści z innych krajów.

Bojkot Migros dotyczy 19 szamponów i odżywek Nivea, których producentem jest niemiecki koncern Beiersdorf. Szwajcarski detalista zdecydował, że nie kupi nowych, a posiadane zapasy przeceni o 50 proc. i sprzeda do 11 maja.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Działający na rynkach międzynarodowych Beiersdorf AG żąda od nas cen, które czasami są dużo wyższe niż za granicą. Dlatego obecnie wstrzymaliśmy zamówienia i przeceniliśmy o 50 proc. produkty do pielęgnacji włosów Nivea. Chcemy uczciwych cen – głosi wpis na koncie Migros na Twitterze.  

Eksperci uważają, że szwajcarska sieć supermarketów, choć mocna na krajowym rynku i generująca duże marże, może być zbyt słaba aby skutecznie wywrzeć presję na Beiersdorf. Jednak w przeszłości podobne działania powiodły się, kiedy w 2011 roku sieci Coop i Migros wycofały ze sprzedaży produkty L'Oréal i zmusiły koncern do obniżenia cen o ok. 10 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane