Szwajcarski prawnik ostrzega przed śmiertelnie groźnymi robotami

opublikowano: 02-06-2016, 18:23

Zagrożenie dla ludzkości ze strony robotów to według szwajcarskiego prawnika Sébastiena Fantiego już nie science-fiction. Dlatego zaproponował międzynarodowy traktat, który ma nas i roboty chronić przed zagrożeniem, informuje thelocal.ch.

Prawnik z Valais zaprezentował podczas konferencji w Szanghaju traktat o prawach robotów.

Na konferencji Lexing zgromadzili się prawnicy z całego świata, by rozmawiać legalne implikacje rozwoju robotyki I pokrewnych obszarów.

Według Fantiego, prawo zostaje w tyle za rozwojem technologii, co będzie miało poważne konsekwencje w wykorzystaniu robotów w takich obszarach jak auta bez kierowców.

- Jeśli algorytm musi wybrać pomiędzy hamowaniem i zabiciem pasażera, który nie ma przypiętych pasów lub przejechaniem pieszego na przejściu, to co zrobi? – zastanawia się Fanti.

Szwajcaria znajduje się w czołówce państw biorących udział w rewolucji samoprowadzących się aut. Miasto Sion w Valais jest jednym z pierwszych miast na świecie, które pilotowo wprowadza tego typu autobusy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu