Szydło: obniżymy wiek emerytalny, podniesiemy kwotę wolną od podatku

DI, PAP
opublikowano: 20-06-2015, 14:21

Deklaracje z kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy przyjmuję jako swoje - zapewniła kandydatka PiS na stanowisko premiera Beata Szydło. Zapowiedziała obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku i program dofinansowania dla rodzin - 500 zł na każde dziecko..

"Przyjmuję te deklaracje, jakie składał pan prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii, jako swoje. Mówię, że to co jest najważniejsze, i co zrobimy bez zbędnej zwłoki, natychmiast, to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku, i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin: 500 zł na każde dziecko" - zapowiedziała w czasie sobotniej konwencji PiS wiceprezes tej partii Beata Szydło. Jej kandydaturę na stanowisko premiera przedstawił Jarosław Kaczyński.

"A ci, którzy mówią, że to niemożliwe i tego się nie da zrobić, nie mają racji. Bo to jest możliwe. Wystarczy sięgnąć po opracowania ekspertów, programy, plany, które są. Tylko trzeba umieć je czytać i mieć wystarczającą determinację i odwagę, żeby takie programy wcielać w życie" - dodała.

Szydło dodała, że w Polsce dzieje się dziś wiele dobrego, "ale widzimy też, że dzieje się dużo więcej złego. I to zło trzeba naprawić. To, co zostało popsute przez 8 lat odchodzącej partii władzy PO, trzeba naprawić" - mówiła.

Dodała, że trzeba odbudować zaufanie do polskiego państwa, przywrócić sens słowom "godność" i "służba". "Politycy, którzy nie rozumieją że ich praca polega na służeniu, nigdy nie będą dobrymi politykami" - powiedziała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane