Czytasz dzięki

Tak źle ze sprzedażą aut w Europie nie było od 2013 r.

opublikowano: 18-03-2020, 10:32

Początek bieżącego roku na europejskim rynku motoryzacyjnym pod względem sprzedaży aut przedstawia się najgorzej od 2013 r. A sytuacja ma się jeszcze pogorszyć.

Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA). liczba zarejestrowanych samochodów pasażerskich spadła w lutym o 7,2 proc. po podobnym spadku w styczniu. Warto podkreślić, że są to dane jeszcze sprzed okresu wybuchu pandemii, w wyniku której doszło do masowego zamykania fabryk przez koncerny motoryzacyjne i granic państwowych. 

Samochody, auta
Zobacz więcej

Samochody, auta fot. Roosevelt Cassio/Reuters/Forum

ACEA w styczniu przewidywało 2-procentowy spadek rejestracji pojazdów w tym roku, kiedy jeszcze epidemia miała ograniczony, przede wszystkim do Chin, zasięg.

Tymczasem w takich krajach jak Włochy czy Hiszpania, które są na Starym Kontynencie najbardziej dotknięte pandemią, ich gospodarki praktycznie zamierają.

Prognoza analityków RBC sprzed kilku dni sugeruje, że globalna produkcja samochodów prawdopodobnie spadnie w tym roku o 16 proc. 

Producenci aut stoją w obliczu pikującego spadku światowego popytu – napisał broker. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu